Do procesów aktywowanych w skórze
za pomocą wspomnianych technologii należą:
- Paradoks naczynioruchowy – rozkurcz oraz skurcz krwionośnych naczyń występujący naprzemiennie odpowiada za polepszenie cyrkulacji krwi. Dzięki temu aktywne substancje są lepiej rozprowadzane po organizmie.
- Kriokarboksyterapia – za pomocą mocnego strumienia dwutlenku węgla aktywowana zostaje mikrocyrkulacja, podniesiony poziom natlenienia tkanek oraz zwiększa się produkcja elastyny i kolagenu. Dzięki dwutlenkowi węgla dodatkowo zwielokrotnia się stopień penetracji ekstraktu z łodygi dwubarwnego sorgo, kwasu hialuronowego oraz hydrolizowanych pszenicznych białek.
- Szok termiczny – zdecydowane, nagłe obniżenie poziomu temperatury zapewnia szybką i odpowiednio głęboką penetrację skóry właściwej. Rozkurcze i skurcze naczyń wywołane przez mróz poprawiają mikrokrążenie i dostarczają do komórek tlen.
- Infuzja (ciśnienie hiperbaryczne) – ciśnienie podniesione do dwóch barów i obniżona temperatura to kolejne klucze do zwiększonej penetracji aktywnych substancji, w tym kwasu hialuronowego.
Zabieg Coolifting przeprowadza się za pomocą specjalistycznego pistoletu. Terapia tym urządzeniem trwa jednorazowo około 5 minut i jest bezinwazyjna dla ciała klienta. Zabieg jest bezbolesny, nie ma więc konieczności podawania znieczulenia. Po jego zakończeniu nie jest wymagana rekonwalescencja, a efekty widoczne są od razu po przeprowadzeniu leczenia. Jedyne odczucia, jakie towarzyszą osobie poddawanej zabiegowi, to relaksujący chłód i bardzo delikatne ukłucia. Aby zauważyć pełnię rezultatów, jakie może dać Coolifting, terapię warto powtórzyć od 4 do 6 razy, zachowując tygodniowe odstępy.